Masaż 

zabieg fizjoterapeutyczny polegający na sprężystym (nie plastycznym) odkształcaniu tkanek. Masaż może mieć cele lecznicze, relaksacyjne lub przygotowywać mięśnie do wysiłku. Stosowany w zespołach bólowych kręgosłupa, schorzeniach neurologicznych, ortopedycznych i reumatoidalnych.

W naszej Przychodni oferujemy następujące rodzaje masażu:

What you’ll learn

  • masaż klasyczny
  • masaż segmentarny
  • drenaż limfatyczny
  • masaż izometryczny
  • masaż poprzeczny
  • masaż funkcyjny

Masaż segmentarny – pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych, a często również ich przyczyn na drodze odruchowej. Główne wskazania do jego zastosowania to: czynnościowe i przewlekłe choroby narządów wewnętrznych, zaburzenia krążenia, zwyrodnieniowe i przewlekłe gośćcowe choroby kręgosłupa, stawów i tkanek miękkich, stany pourazowe (skręcenia, zwichnięcia, złamania), zaburzenia autonomicznego układu nerwowego, zaburzenia funkcjonowania gruczołów wewnątrzwydzielniczych

Masaż funkcyjny – metoda ta łączy masaż tkanek z ruchem w stawie. Stosowany jest najczęściej w przypadku wzmożonego napięcia mięśniowego, zwyrodnień mięśniowych, przykurczów, kontuzji sportowych, dysfunkcji wynikających z przeciążenia mięśni. Ma na celu przywrócenie elastyczności i mobilności mięśni, wpływa także na sprężystość ścięgien.

Drenaż limfatyczny – drenaż, który usprawnia działanie limfy. Likwiduje obrzęki zastoinowe, onkotyczne, zapalne i chłonne oraz usuwa z organizmu zbędne produkty przemiany materii.

Masaż izometryczny – masaż wykonywany jest na napiętych mięśniach. Wykorzystywany w celu przywrócenia sprawności mięśniom nieodnerwionym bez obciążania ćwiczeniami fizycznymi. Zabieg stosowany jest po okresie długiego unieruchomienia lub w okresie niedoczynności (zaniki męśniowe), a także wśród sportowców.

Masaż poprzeczny – polega na punktowym rozcieraniu w poprzek włókien podrażnionego ścięgna lub brzuśćca mięśnia, przejścia ścięgna w brzusiec, więzadła, przyczepu ścięgna do kości. Stosowany jest w uszkodzeniach mięśni, ścięgien i więzadeł.

Masaż klasyczny – zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie